Najniebezpieczniejsze miasta w Europie - ranking
Dane, dzięki którym powstał ranking, zaczerpnęliśmy z internetowej bazy Numbeo. Statystyki są zbierane dzięki ankietom wypełnianym przez użytkowników serwisu. Warto oczywiście wziąć na to poprawkę, mimo iż twórcy strony zapewniają, że dokładają wszelkich starań, aby prezentowane przez nich treści były odpowiednio filtrowane.
Zgodnie z bieżącymi danymi najniższy wskaźnik bezpieczeństwa ma Bradford w Wielkiej Brytanii. Drugie miejsce w rankingu przypadło Marsylii we Francji, a trzecie - Coventry, również w Wielkiej Brytanii. W pierwszej dziesiątce uplasowały się również:
- Birmingham (Wielka Brytania);
- Montpellier (Francja);
- Neapol (Włochy);
- Liege (Belgia);
- Grenoble (Francja);
- Nantes (Francja);
- Paryż (Francja).
Które miasto w Polsce jest najmniej bezpieczne?
Najwyżej spośród polskich miast umieszczono w zestawieniu Łódź, która zajęła 66. miejsce na 131 miast. Z rankingu znalazły się również Gdańsk (86. miejsce), Poznań (101. miejsce), Wrocław (110. miejsce) oraz Warszawa (115.). Jak więc widać, Polska została oceniona jako naprawdę bezpieczne miejsce na tle wielu innych państw Europy.
Najniebezpieczniejsze miasta na świecie - ranking
Jak wiadomo, z czasem coraz więcej Polaków decyduje się na bardziej odległe wyjazdy, wybierając kierunki poza Europą. Sprawdziliśmy więc również, które miasta w ogólnoświatowym zestawieniu oceniono jako najbardziej niebezpieczne. Pierwsza dziesiątka rankingu prezentuje się następująco:
- Pietermaritzburg (Republika Południowej Afryki);
- Pretoria (Republika Południowej Afryki);
- Caracas (Wenezuela);
- Port Moresby (Papua-Nowa Gwinea);
- Johannesburg (Republika Południowej Afryki);
- Durban (Republika Południowej Afryki);
- Port Elizabeth (Republika Południowej Afryki);
- Rio de Janeiro (Brazylia);
- Memphis (Stany Zjednoczone);
- Salvador (Brazylia).
Najgorzej oceniane pod względem bezpieczeństwa europejskie miasto, czyli wspomniane Bradford, zajęło w całym rankingu 31. miejsce.