Cellulit wodny i cellulit trwały - czym sie różnią? Jak z nimi walczyć?

2024-05-31 14:59

Cellulit to problem, z którym boryka się aż ponad 80% kobiet, a przecież wcale nie jest nieuleczalny. Mimo, że nie jest chorobą, poważnie szpeci najatrakcyjniejsze części kobiecego ciała. Cellulit wodny i cellulit trwały - co to takiego i czym się różnią? Jak z nimi walczyć?

Cellulit wodny i cellulit trwały - czym sie różnią? Jak z nimi walczyć?

i

Autor: Getty Images

Nieprawdą jest, że jedynym sposobem na cellulit jest go polubić i nie ma żadnych powodów, aby godzić się na defekt kosmetyczny, który szpeci kobiece ciało, a którego można się pozbyć. Kluczem do zwalczenia tej przypadłości jest regularność i konsekwentność wykonywanych działań. Dobrze jest również, jak w przypadku wielu defektów kosmetycznych, rozpocząć działania jak najwcześniej, gdy tylko zauważymy pierwsze oznaki "skórki pomarańczowej".

Cellulit wodny - jak mu zapobiec?

Na pierwszym etapie, kiedy tworzy się tzw. cellulit wodny, przypadłość ta jest bardzo łatwa do zwalczenia, problem pojawia się wtedy, gdy dochodzi do głębokich podskórnych zmian. Jak zawsze lepiej zapobiegać, niż leczyć. Radzimy, jak raz na zawsze pozbyć się cellulitu.

Cellulit wodny tworzy się zazwyczaj przed miesiączką, kiedy w organizmie kobiety gromadzi się woda. Aby zwalczyć ten rodzaj cellulitu (delikatny, mocniej widoczny po zebraniu skóry na udach dwoma rękami) wystarczy ograniczyć gromadzenie wody. W tym celu należy ograniczyć sól i spożywać dużo potasu, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie gospodarki wodnej. Pozytywne efekty zapewni również drenaż limfatyczny, czyli specjalistyczny masaż wykonywany w gabinetach odnowy biologicznej, a także tabletki do kupienia w aptekach z ekstraktem z zielonej kawy pomogącej pozbyć się nadmiaru wody.

Cellulit trwały - zmień dietę, zacznij ćwiczyć!

Trwały cellulit to poważniejsza sprawa. Jeśli chcemy pozbyć się go na dobre, potrzebna jest duża motywacja i regularność wykonywanych działań. Działać trzeba całościowo i atakować cellulit wszystkimi sposobami jednocześnie. Przede wszystkim należy zmienić dotychczasową dietę na lekkostrawną, bogatoresztkową, gdzie dominować będą produkty z pełnego ziarna, owoce i warzywa. Do tego potrzebny jest ruch co najmniej trzy razy w tygodniu, najlepiej pływanie lub jogging - te sporty najmocniej modelują obszar ud i pośladków.

Jako uzupełnienie warto stosować kremy modelujące (uwagę zwróć na samo smarowanie, masaż okolic dotkniętych cellulitem potrafi zdziałać cuda) oraz masaże prysznicami o naprzemiennej, raz zimnej, raz ciepłej temperaturze. Po kilku miesiącach po cellulicie nie powinno być śladu.

Warto również zwrócić uwagę na nowoczesne metody technologiczne, które mogą wspomóc walkę z cellulitem. Jedną z takich metod jest terapia falą uderzeniową, która polega na stymulacji tkanki łącznej poprzez zastosowanie impulsów o wysokiej energii. Zabieg ten pomaga poprawić mikrocyrkulację oraz metabolizm komórkowy, co prowadzi do redukcji cellulitu. Inny zaawansowany sposób to mezoterapia igłowa, przy której specjalista wprowadza mikroskopijne ilości aktywnych substancji bezpośrednio pod skórę. Te substancje pobudzają krążenie i wspomagają rozkład nadmiaru tłuszczu. Warto również rozważyć radiofrekwencję, czyli zastosowanie fal radiowych w celu podgrzewania tkanki skórnej, co prowadzi do jej napięcia i gładkości. Połączenie tych nowoczesnych metod z dietą, ćwiczeniami oraz tradycyjnymi masażami może znacząco zwiększyć szanse na sukces w walce z cellulitem.

QUIZ o seksie, czyli sztuka kochania. Tylko ekspert zdobędzie komplet punktów. Dasz radę?

Pytanie 1 z 15
Gdzie kobieta ma strefy erogenne?