Nie niszcz skóry peelingiem ze zwykłej soli kuchennej! Zamiast tego wybierz ten rodzaj soli

2024-08-08 12:03

Nie każda sól ma właściwości kosmetyczne, ale ta pochodząca z morza doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry. Warto dodawać ją do kąpieli i nacierać nią ciało. Dowiedz się, jakie efekty daje dodatek soli morskiej do zabiegów kosmetycznych.

Tani i prosty do przygotowania peeling z soli

i

Autor: zsv3207/Getty images

Sól stała się bardzo popularnym składnikiem kosmetyków. W drogerii znajdziesz m.in. peelingi, mydła, czy szampony z solą morską, ale możesz też kupić samą sól, np. z Morza Martwego. Jest wyjątkowo bogata w mikro- i makroelementy – jod, brom, miedź, żelazo, magnez, potas, krzem, mangan i wiele innych - które doskonale działają na skórę.

Kąpiel z solą morską odżywia skórę

Kąpiel z dodatkiem soli rozpulchnia naskórek, a wtedy łatwo w niego wnikają składniki mineralne rozpuszczone w wodzie. Ponadto sól “wyciąga” ze skóry nadmiar wody i wiele substancji toksycznych oraz przyśpiesza przemianę materii w tkance podskórnej. Dlatego takie kąpiele w solance poprawiają jędrność, sprężystość i elastyczność skóry, odprężają i relaksują zmęczone ciało. Ale to jeszcze nie wszystko.

Sól morska działa bardzo korzystnie na skórę trądzikową, bo normalizuje proces wytwarzania łoju i działa antybakteryjnie. Jest też doskonałym kosmetykiem dla kobiet odchudzających się i walczących z cellulitem. Dzięki właściwościom dezynfekcyjnym, słone kąpiele przyśpieszają zabliźnianie mikro uszkodzeń skóry.

Peeling solą morską - sposób na gładką skórę

Kryształki soli zawieszone w aromatycznym olejku to luksusowy peeling, który nie tylko usuwa martwy, zrogowaciały naskórek i perfekcyjnie wygładza skórę, ale również ją odżywia i dotlenia. Masaż ciała takim kosmetykiem ożywia mikrokrążenie w skórze, a wtedy składniki mineralne i witaminy, które zawarte są w soli i olejku bez trudu wnikają w głąb naskórka.

Oprócz popularnych zastosowań, sól morska zyskała również szerokie uznanie w terapii skóry z problemami egzemy i łuszczycy. Dzięki swoim przeciwzapalnym i nawilżającym właściwościom, kąpiele solankowe pomagają łagodzić zmiany skórne, redukując swędzenie i zaczerwienienia.

Sól morska wspiera regenerację naskórka i wzmacnia jego barierę ochronną, co jest kluczowe dla osób borykających się z przewlekłymi schorzeniami skóry. Stosowanie produktów z zawartością soli morskiej może stanowić cenny element terapii wspomagającej, przynosząc ulgę i poprawiając jakość życia pacjentów.